Greitieji kreditai – paprasčiausias būdas pasiskolinti

greitieji-kreditaiGreitieji kreditai tam tikrose situacijose gali būti iš tiesų puikiu pasirinkimu, nes tokiu būdu galima pasiskolinti per labai trumpą laiką, atliekant keletą paprastų veiksmų. Taigi, kaip viskas vyksta, ir kaip galima būtų pasiimti kreditą?

Visų pirma reikėtų gerai pagalvoti, ar tikrai pavyks be jokių sunkumų grąžinti pasiskolintą pinigų sumą. Tik tuo atveju, jei tuo tiesiog neabejojate, galite pradėti ieškoti greitųjų kreditų bendrovių, kurių šiandien Lietuvoje yra ne taip ir mažai. Kokia kreditus teikianti bendrovė gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu, tai priklausys nuo to, kokią pinigų sumą norite pasiskolinti, ir kuriam laikui gali būti suteikiamas kreditas. Taip pat gana dažnai svarbu yra ir tai, ar pasiimtą kreditą galima prasitęsti, jei nutiktų taip, kad vėluotumėte grąžinti. Skirtingų bendrovių kreditų teikimo sąlygos gali skirtis, taigi, palyginkite skirtingas sąlygas, ir, tikėtina, išsirinksite patį tinkamiausią variantą.

Greitieji kreditai http://www.clef.lt/greitieji-kreditai/ paprastai yra teikiami tiems asmenims, kurie yra pilnamečiai, gaunantys reguliaria pajamas, o taip pat neturintys pradelstų įsiskolinimų. Jei atitinkate šias pagrindines sąlygas, tokiu atveju galite tikėtis, kad jums  bus suteiktas kreditas. Taigi, jums reikės prisiregistruoti pasirinktos  bendrovės internetiniame puslapyje, patvirtinti tapatybę ir užpildyti paraišką. Jei ir kitą kartą nuspręsite skolintis iš tos pačios kreditų bendrovės, jums tereikės prisijungti prie savo paskyros ir užpildyti paraišką. Tuo atveju, jei dėl kredito teikimo kreipiamasi bendrovės darbo metu, galite neabejoti, kad jūsų pateikta paraiška bus išnagrinėta tikrai labai greitai, taigi, netrukus gausite atsakymą dėl kredito suteikimo. Jei sprendimas bus teigiamas, tokiu atveju galite neabejoti, kad pinigai jūsų sąskaitoje atsidurs nedelsiant.

Greitieji kreditai gali būti grąžinami tiesiog pervedant reikalingą pinigų sumą į bendrovės banko sąskaitą, ir labai svarbu tai padaryti laiku, nes priešingu atveju už pradelstas dienas bus skaičiuojami delspinigiai. Tai, žinoma, reikštų, kad jums teks grąžinti didesnę pinigų sumą negu pasiskolinote, o tai tikrai nėra pageidautina.

Taigi, pasiimti greitąjį kreditą yra gana paprasta, ir tai galite padaryti sugaištant visai nedaug laiko. Tam tikrose situacijose tai gali būti pačia geriausia išeitimi, nes pinigai jus pasieks dar tą pačią dieną, ir ilgai laukti tikrai neteks.


Virtuvės baldai: kokių taisyklių laikytis renkantis?

virtuves-baldai

Virtuvės baldai paprastai keičiami tik kas dešimt metų ar dar rečiau, taigi, jų įsigijimas paprastai reikalauja nemažai apmąstymų. Nieko nuostabaus, juk tai yra ganėtinai ilgalaikė investicija, todėl skubotų sprendimų daryti tikrai nevertėtų. Taigi, kokių taisyklių laikytis, renkantis virtuvės baldus?

Kaip jau minėta anksčiau, patartina neskubėti, ir baldus įsigyti tik tada, kai gerai viską apgalvosite. Nepamirškite, kad baldus perkate ganėtinai ilgam laikotarpiui, todėl skubėti tikrai neverta.

Svarbu tai, kad virtuvės baldų kokybė būtų tiesiog nepriekaištinga. Kadangi virtuvės baldus pasikeisti kur kas sudėtingiau nei miegamojo lovą ar spintą, nes tai reikalauja nemažai lako, kol baldai bus sumontuoti. Taigi, renkantis baldus vertėtų galvoti apie ateitį – jei virtuvė yra sujungta su svetaine ar su kita patalpa, tokiu atveju vertėtų derinti baldus ir prie svetainės ar kitos patalpos interjero. Jei greitu metu planuojate atnaujinti ir kitas patalpas, besiribojančias su virtuve, tokiu atveju ir virtuvės baldai http://www.daistana.lt/lt/virtuvesbaldai turėtų būti derinami prie būsimo interjero.

Tikrai nevertėtų rinktis tokių baldų, kurių kaina paprasčiausiai yra pati mažiausia. Pirmiausia įsitikinkite, kad baldų kokybė tikrai bus puiki. Žinoma, visada galima rasti kokybiškų gaminių už tikrai žemą kainą, tačiau vien pigiais produktais susigundyti nevertėtų.

Gana dažnai geriausiu sprendimu tampa užsisakyti virtuvės baldus, kadangi jie gali būti pagaminami atsižvelgiant į visus jūsų poreikius. Jūs patys galite nuspręsti, kokių baldų jums reikia, ir projektuotojai parengs jūsų poreikius atitinkantį projektą.


Parduodami butai Vilniuje – mėgstantiems komfortą

parduodami-butai-vilniujeNauji parduodami butai Vilniuje tampa vis dažnesniu pasirinkimu, nes jie turi tikrai nemažai privalumų, kurie ir yra pagrindiniai kriterijai renkantiems butą. taigi, kodėl toks pasirinkimas gali  būti pats geriausias?

Nauji butai Viliuje paprastai yra patogiose sostinės vietose, iš kurių be didesnių sunkumų galima nuvykti į vieną ar kitą sostinės dalį, o tai galima padaryti ir viešuoju transportu. Taip pat galite tikėtis, kad šalia rasite visas jums reikalingas institucijas, tad norint nueiti į paštą, polikliniką ar kitas institucijas, tam tikrai nebus sugaištama daug laiko. Tai itin patogu, ir gali padėti jums sutaupyti laiko, kuris šiandien tikrai labai branginamas.

Nauji parduodami butai Vilniuje yra pakankamai ekonomiški, ir jų  išlaikymas paprastai kainuoja kur kas pigiau nei butų senos statybos namuose. Buto ekonomiškumas – tai vienas pagrindinių kriterijų, kuriais vadovaujantis galima išsirinkti geriausiai atitinkantį lūkesčius butą.

Naujos statybos namų kiemai kur kas didesni nei senos statybos namų, todėl čia visada rasite pakankamai vietos pasistatyti savo automobilį, ir nereikės ieškotis vietos gretimuose kiemuose.

Galite rinktis butus su daline arba su visiška apdaila, ir kuris variantas bus geresnis, tai priklausys nuo jūsų lūkesčių: įvertinkite, ar norite kuo greičiau įsikelti į įsigytą butą, vos tik susitvarkysite formalumus, ar norėtumėte butą įsirengti pagal savo asmeninį skonį. Taigi, nuo to priklausys ir tai, koks butas gali būti geriausiu pasirinkimu. Parduodami butai Vilniuje  su daline apdaila paprastai kainuoja pigiau, tačiau nevertėtų pamiršti, kad buto įrengimas taip pat kainuos, be to, tai užtruks šiek tiek  laiko.

Naujų butų išplanavimas paprastai būna ne tik patrauklus, bet ir labai patogus, ir net tuo atveju, jei pasirinksite vieno kambario butą, jis tikrai atrodys pakankamai erdvus. naujos statybos butuose kur kas rečiau tenka atlikti įvairius išplanavimo keitimus nei senuose butuose, o tai, žinoma, yra tikrai nemažas privalumas.

Taigi, naujų butų pasirinkimas tikrai gali būti pats geriausias, ir šis sprendimas pasiteisina tikrai gana dažnais atvejais. Galite būti tikri, kad džiaugsitės pasirinkę būtent naują butą, o čia gyventi bus tikrai patogu – juk susisiekimas bus tikrai puikus.


Sporto prekės ir žaislai vaikams: kur pirkti pigiau?

Sporto prekės  yra gana populiarios, ir jos perkamos ne tik suaugusiems žmonėms, bet ir vaikams. Pakankamas fizinis aktyvumas yra tikrai labai svarbus bet kokio amžiaus žmonėms, todėl labai svarbu pasirūpinti tinkamu aktyvumu. Sporto prekių pasirinkimas yra tikrai labai platus, tačiau kartais iškyla klausimas, kur sporto prekių galima būtų įsigyti pigiau.sporto-prekes

Pigiau kainuojančių prekių gana dažnai ieškoma turguje, tačiau paskutiniu metu vis dažniau pastebima, kad čia parduodamos prekės nėra tokios pigios, kaip norėtųsi, o jų kokybė tenkina tikrai ne visada. Žinoma, kartais ir čia galima įsigyti kokybiškų gaminių, tačiau  tikrai ne visada čia pavyksta įsigyti tikrai kokybiškų prekių.

Tuo atveju, kuomet norima, kad sporto prekės vaikams būtų pakankamai kokybiškas, o jų pasirinkimas - tikrai gausus, reikėtų apsilankyti specializuotoje sporto prekių parduotuvėje, kurią galima rasti fizinių bei internetinių. Nors kartais manoma, kad specializuotose parduotuvėse kainos yra pačios didžiausios, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Kainos gali būti labai įvairios, tad galėsite pasirinkti tokius gaminius, kuriuos įsigyti leis jūsų finansinės galimybės.

Šiandien vis dažniau apsiperkama internetu, ir tame nėra nieko keisto – juk įvairiose internetinėse parduotuvėse tikrai galima rasti gausų prekių pasirinkimą, ir čia jų galima įsigyti pačiomis palankiausiomis kainomis. Kartais manoma, kad internetu parduodamų prekių kokybė yra prastesnė, ir dėl šios priežasties kainos yra mažesnės, tačiau tai tikrai nėra tiesa. mažesnę prekių kainą paprastai lemia tai, jog pardavėjams internetinių parduotuvių išlaikymas yra pigesnis nei fizinių parduotuvių, taigi, dėl šios priežasties pirkėjams gali būti pasiūlyta mažesnė įvairi prekių kaina. Taip pat svarbu ir tai, kad internetu sporto prekės ir žaislai vaikams gudragalvis.lt gali būti perkamos dar greičiau ir paprasčiau, ir prekių užsakymas gali trukti vos kelias minutes. užsakytos prekės gali būti pristatomos tiesiai į namus, taigi, tai iš tiesų labai patogu.

Sporto prekių šiandien galima įsigyti daugybėje įvairių parduotuvių, o kur šias prekes pirkti bus palankiausia, tai priklausys nuo to, kokie yra jūsų apsipirkimo įpročiai, bei, žinoma, kokios sportinės prekės jus domina. Kad ir kokį sprendimą priimsite, tikėtina, kad jums tikrai pavyks rasti reikalingų prekių pačia palankiausia kaina.


Čiužiniai: įvairių čiužinių privalumai ir trūkumai

ciuziniai-sleepon

Norint išsirinkti tinkamiausią čiužinį, gana dažnai tenka ieškoti, koks čiužinys gali geriausiai atitikti lūkesčius bei lyginti įvairių čiužinių privalumus bei trūkumus. Taigi, kokie čiužiniai gali geriausiai atitikti jūsų lūkesčius?

Viskozinių čiužinių bene didžiausias privalumas yr tai, kad jie puikiai prisitaiko prie kūno formos, ir tai lemia taisyklingą laikyseną. Ši medžiaga yra minkšta ir maloni, tačiau įsigijus naują čiužinį iš viskozės, gana dažnai skundžiamasi, kad jis skleidžia specifinį kvapą, ir toks kvapas gali tikrai erzinti. Vis dėlto, laikui bėgant šis kvapas išsisklaido, taigi, dėl to rūpintis nereikėtų.

Pripučiami Sleepon.lt čiužiniai gali būti tikru išsigelbėjimu, kai vykstate stovyklauti, ar pritrūksta lovų, kurias galite pakloti svečiams. Vis dėlto, nuolat miegoti ant pripučiamo čiužinio tikrai nėra patartina, nes jis paprastai negali garantuoti komforto bei užtikrinti tinkamą kūno padėtį.

Spyruoklinis čiužinys šiandien yra vienas dažniausių pasirinkimų, nes spyruoklės paprastai užtikrina puikią atramą, o šių čiužinių kaina paprastai yra tikrai prieinama. Vis dėlto, toks čiužinys turi ir trūkumų, kurių vienas didžiausių – neprisitaikymas prie kūno formos. Prieš pasirinkdami dviviečius čiužinius, gerai pagalvokite, ar tai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu, nes gali būti juntama, kai partneris verčiasi ant kito šono, o tai tikrai ne visada garantuoja ramų ir patogų miegą.

Lateksiniai čiužiniai gali užtikrinti komfortą, yra atsparūs erkutėms, pelėsiui bei puvimui, todėl galite būti tikri, kad toks čiužinys tarnaus tikrai ilgą laiką. Taip pat svarbu ir tai, kad latekso čiužinys gali būti tinkamas daug prakaituojantiems žmonėms, nes toks čiužinys sugeria kur kas mažiau šilumos. Šių čiužinių tarnavimo trukmė paprastai yra per pusę ilgesnė nei spyruoklinių čiužinių,  tačiau gana dažnai teigiama, kad latekso kvapas yra erzinantis, ir specifinis kvapas išgaruoja ne taip greitai. Be to, šių čiužinių kaina yra pakankamai didelė.

Taip pat kartais pasirenkami ir organiški čiužiniai, kurie yra pagaminti iš natūralių medžiagų. Tai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu tiems žmonėms, kurie netoleruoja cheminių medžiagų. Galite būti tikri, kad toks čiužinys tikrai bus patvarus ir tarnaus tikrai ilgą laiką, tačiau šių čiužinių kaina paprastai yra gana didelė. Taigi, įvertinkite, ko tikitės iš planuojamo įsigyti čiužinio, ir tikrai išsirinksite tinkamiausią variantą.

 

 


Parduodami butai Vilniuje – naujoms galimybėms

parduodami-butai-vilniujeKartais svarstoma, ar butą vertėtų įsigyti, ar jo nuoma - taip pat galėtų būti puikiu pasirinkimu. Gana dažnai skaičiuojama, kiek nuomai išleidžiama pinigų per 30-40 metų, ir gauti rezultatai gana dažnai parodo, kad įsigyti nuosavą būstą yra kur kas palankiau. Taigi, norintys gyventi sostinėje, gana dažnai ieško, kur gali būti parduodami butai Vilniuje.

Ne visada galime būti užtikrinti, kad sostinėje liksime gyventi tikrai ilgą laiką, todėl kartais pasvarstoma apie buto nuomą, o ne buto įsigijimą. Vis dėlto, vien dėl to tikrai neverta atsisakyti minties įsigyti butą, juk butas yra ilgalaikė investicija, ir tuo atveju, jei nuspręstumėte išvykti ilgesniam laikui, butą galėsite paprasčiausiai išnuomoti. Butai Vilniuje tikrai yra paklausūs, todėl tikrai neverta jaudintis dėl buto išlaikymo to metu, kai būsite išvykę.

Parduodami BUTAI Vilniuje gali būti iš tiesų patogiose Vilniaus vietose, iš kur bus labai paprasta nuvykti į kitas sostinės dalis net ir visuomeniniu transportu. gana dažnai, renkantis butą, būna svarbu ir tai, ar šalia yra parduotuvių ir kitų pastatų: paštas, mokykla, vaikų darželis, poliklinika ir t.t. Tuo atveju, jei nuspręsite įsigyti naujos statybos butą, galite būti tikri, kad jis bus tikrai patogioje vietoje.

Butai naujos statybos namuose tikrai gali būti geriausiu pasirinkimu, nes jie yra pakankamai ekonomiški. Dažniausiai tikimasi, jog būsto išlaikymas kainuos kuo pigiau, todėl butas senos statybos namuose tikrai ne visada pateisina lūkesčius. Parduodami butai Vilniuje gali būti tikrai aukštos energetinio naudingumo klasės, tad namuose bus šilta net ir šalčiausiu metų laiku, o būsto šildymas jums tikrai nekainuos brangiai.

Buto įsigijimas – tai ilgalaikė investicija, ir nuomojamas butas tikrai niekada neatstos nuosavo būsto. nors kartais manoma, kad buto nuoma taip pat gali būti puikiu pasirinkimu, tačiau nuomojamas butas tikrai niekada netaps jūsų nuosavais namais, be to, niekada negalite būti tikri, kiek laiko čia bus leista gyventi – juk niekada negalite būti garantuoti, kad buto šeimininkas nepakels buto kainos ar nenuspręs butą parduoti. Taigi, nuosavo buto įsigijimas gali būti tikrai puikus pasirinkimas, norintiems turėti jaukų būstą, kurį galima būti vadinti savo namais.


Įmonių renginių svarba darbuotojams

Sveiki, šiandien noriu pasidalinti žiniomis ir įžvalgomis apie tai, kodėl įmonių renginių pasiruošimas yra svarbus pačios kompanijos darbuotojams.Visų pirma reiktų pažymėti, kad kokybiškas renginių organizavimas yra galimas tik tuo atveju, jei jis yra patikėtas specialistams, kurie žino visą vakarėlio rengimo specifiką.

renginiu-organizavimasKomandos formavimo žaidimai yra itin geras dalykas, jei įmonės vadovai nori pagerinti santykį tarp įmonių darbuotojų. Tokie žaidimai sustiprina darbuotojų tarpusavio supratimą. Be to visiems darbuotojams dažniausiai komandos formavimo bet koks žaidimas labai patinka, nes tai visada būna linksmai ir nuotaikinga. Įvairovė tokių užsiėmimų labai didelė, vieni trunka ilgiau kiti trumpiau. Realiai trumpesni žaidimai būna nuo 20 minučių, ilgesni gali trukti net iki kelių valandų. Šie užsiėmimai patinka visiems, nes reikia ne tik naudotis protiniais gebėjimais, bet ir pasitelkti į pagalbą fizines galimybes, kadangi dažnai reikia atlikti fizines užduotis – šokinėt, statyti gyvas piramides, išlaikyt liksvarą ir t.t.

Renginiai įmonėms yra reikšminga pačios kompanijos kultūros kūrimo dalis. Per kiekvieną vakarėlį yra formuojamos tam tikros firmos tradicijos ir papročiai. Todėl įmonėms būtina rengti įvairius vakarėlius ir šventes, jei norima pasiekti ilgalaikės sėkmės versle. Aš anksčiau galvodavau, kad tai yra nereikalingas dalykas, tačiau tai yra reikšminga tiek vadovams, tiek patiems darbuotojams, jei norima, kad jie būtų lojalūs ir efektyvūs darbo metu.

Renginių organizatoriai yra profesionalai, kurių pagrindinis darbas yra renginių organizavimas. Nors pas mus yra nemažai įmonių, kurios save vadina renginių organizatoriais, kokybiškų nėra per daug. Todėl reikia rinktis juos pagal rekomendacijas. Mano įmonei visada renginius organizuoja Ozi.lt komanda, kuri yra itin gerai pasiruošusi surengti orientacines varžybas arba komandos formavimo žaidimus.

Renginiu organizavimas pasitelkus profesionalius rengėjus padeda sutaupyti firmos darbuotojams laiko, kuris bus skiriamas ne pašalinei veiklai, bet pagrindinei, kurios dėka įmonė didina savo apyvartą. Todėl žiūrinti ir iš efektyvumo pusės, pasitelkti renginių organizatorius yra žymiai patogiau ir labiau apsimoka, nes tuo metu, kai organizatoriai rengs šventė, jūs uždirbinėsit pinigus, o po surengto vakarėlio visi liks patenkinti, o darbuotojų efektyvumas šoktelės labai stipriai į viršų.


Dėl darbo įstatymus liberalizuojančių pataisų

Eilinį kartą, propaguodama laukinį liberalizmą, valdančioji dauguma įteisino darbo įstatymus liberalizuojančias pataisas ir tuo realiai žengė dar vieną nepamatuotą ir visuomenės atžvilgiu veidmainišką žingsnį.Viena ranka duodama – garsiausiai pristatomas sprendimas ratifikuoti “Europos socialinę chartiją”, kita ranka atimama – bloginamos sąlygos samdomiesiems darbo rinkoje, paverčiant juos XXI a. pradžios vergais. Šis sprendimas gali sukelti sumaištį ir valstybės valdyme, kuomet valstybė negalės vykdyti jai pavestų funkcijų.Vienoje iš svarbiausių sričių Lietuvoje – padėties SODROJE gerėjimas tiesiogiai priklauso nuo apdraustųjų (dirbančių pagal nuolatines darbo sutartis) skaičiaus didėjimo ir jiems mokamo atlyginimo. Visa tai reikalauja iš Vyriausybės sukurti 120-150 tūkstančių naujų darbo vietų. Tačiau vietoj to, nuolatinės darbo sutartys keičiamos terminuotomis. Tai neišvengiamai sukels chaosą ir darbo rinkoje, ir ją kontroliuojančiose valstybinėse struktūrose. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad Lietuvos darbo rinkoje 100 000 žmonių dirba nelegaliai, t.y. nemokėdami jokių socialinio draudimo įmokų bei fizinių asmenų pajamų mokesčio. Kas gali paneigti akivaizdžią tiesą, kad padėtį – nemokėti mokesčių už savo darbuotojus – sukūrė ne darbuotojai, o mokesčių nenorintys mokėti ir siekiantys nelegaliai pasipelnyti darbdaviai?Lietuvos partija “Socialdemokratija 2000” pareiškia:1. Darbo įstatymus liberalizuojančios pataisos yra ideologinio pobūdžio ir jas paruošusi liberalų bei socialliberalų valdančioji koalicija atstovauja siauros visuomenės grupės, bet ne Lietuvos žmonių interesus.2. Siūlomos Darbo įstatymų pataisos prieštarauja socialinės Europos, kurios dalimi yra ir Lietuva, prigimčiai. Europos socialinės chartijos ratifikavimas LR Seime tampa tiesioginiu pasityčiojimu iš mūsų kontinento įvairiausių tautų istorijos, gatvių mūšiuose iškovojusių ir įtvirtinusių šiandieninius civilizuotos Europos pasiekimus.3. Nuolatinių darbo sutarčių panaikinimas ir terminuotų sutarčių įteisinimas reiškia galutinį valstybinio socialinio draudimo ir jo sistemos sužlugdymą.Lietuvos partija “Socialdemokratija 2000” pažymi, jog tiesioginė atsakomybė už tokių darbo įstatymų pataisų priėmimo padarinius tenka valdančiajai “Naujosios politikos” koalicijai. Mūsų nuomone, šie sprendimai reiškia naujus ne tik socialinius, ekonominius, bet ir politinius pasikeitimus Lietuvoje.

Naujosios politikos” blokas, pirmaisiais sprendimais pataisęs socialinius įstatymus, tapo atsakingu už dabartinę Lietuvos piliečių socialinę padėtį. Senais metodais susodinę į valdžios struktūras sau lojalius žmonės, pasitvirtino Seime ir Vyriausybės programą. Tai dokumentas, propaguojantis laukinio liberalizmo ideologiją, neigiantis valstybės vaidmenį šiandieniniame pasaulyje ir iškeliantis į pirmą visuomenės planą fortūnos numylėtinį biznyje, o todėl ir pasiturintį individą, kuriam privalo tarnauti kiti, mažiau tos pačios fortūnos mėgstami žmonės. Visoje Vakarų Europoje pripažįstamam socialinio teisingumo principui Lietuvoje vietos neliko.Pirmaisiais liberaliosios politikos įkaitais tapo dirbantys pensininkai, kurie dėl įstatymo pataisų, net nedavus laiko jiems pasirinkti, buvo grubiai išstumti iš darbo rinkos. Buvo aiškinama, kad toks žingsnis padės subalansuoti SODROS situaciją ir leis jauniems žmonėms – bedarbiams – užimti pensininkų atlaisvintas darbo vietas, dėl ko sumažės nedarbo lygis.Praėjo du mėnesiai po šių drastiškų ir visuomenę papiktinusių sprendimų. Jau turime rezultatus, todėl galime padaryti ir apibendrinimus.Iki vasario 1 d. apie 11,5 tūkst. pensininkų paliko savo darbo vietas. Šis procesas dar nėra pasibaigęs, nes įstatymo pataisų autorių nuomone, darbą turėtų palikti apie 37 tūkst. (30 proc.) pensininkų. Atrodė, kad į atsilaisvinusias beveik 12 tūkst. darbo vietų turėjo plūstelti bedarbiai. Tačiau, Lietuvos darbo biržos duomenimis, nedarbas Lietuvoje per šį laikotarpį ne tik kad nesumažėjo, bet išaugo: nuo 12 proc. pakilo iki rekordinio lygio – 13,2 proc. arba 237,2 tūkst. bedarbių. (Pasvalyje ir Akmenėje nedarbas sudaro 24 proc., o Druskininkuose net 29 proc.) Gyventojų apklausų duomenys liudija, jog nedarbas viršija 18 proc. Akivaizdu, kad pensininkų užimtos darbo vietos bei atlyginimas už darbą, kurį darbdaviai įvertina keliais šimtais litų per mėnesį, jaunimo nesudomino ir nesudomins. SODROS finansinė padėtis kaip blogėjo, taip ir toliau blogėja. Per du pirmuosius šių metų mėnesius jos išlaidos 70 mln. litų viršijo pajamas. Seimas, padaręs įstatymo pataisas, iš darbo rinkoje likusių pensininkų pensijų kas mėnesį atima po 9 mln. litų.Lietuvos partija “Socialdemokratija 2000” valdyba valdančiosios daugumos balsais priimtą sprendimą – riboti pensijas dirbantiems pensininkams laiko didele politine ir ekonomine klaida, eiliniu valdžios eksperimentu, už kurio padarinius atsakomybę turi prisiimti jį inicijavusios politinės jėgos ir pagrindiniai jo “stūmikai” – Socialinės apsaugos ir darbo ministrė V.Blinkevičiūtė bei Laisvosios rinkos instituto “ekspertai”. Šis sprendimas, pabloginęs ekonominę padėtį dešimtims tūkstančių pagyvenusių žmonių, jokių problemų – nei valstybės, nei SODROS, nei užimtumo – neišsprendė ir neišspręs, nes juo šalinamos ne priežastys, o tik pasekmės. Lietuvos partija “Socialdemokratija 2000” apie tai ne kartą buvo įspėjusi Lietuvos žmones.SODROS problemų sprendimą lemia du faktoriai. Pirmas – apdraustųjų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičiaus augimas, ir antras – jiems mokamo darbo užmokesčio dydis. Kuo vėliau šią akivaizdžią tiesą supras valdančioji dauguma, tuo daugiau kančių dėl vis nesibaigiančių eksperimentų turės patirti Lietuvos žmonės.Vyriausybė privalo turėti realią naujų darbo vietų kūrimo ir skatinimo programą, leisiančią pagal samdos sutartis suteikti darbą bent 120-150 tūkst. žmonių.

Marijampolės regiono žemdirbių organizuota kelio “Via Baltica” blokada bei kaimo žmonių aktyvumas žemdirbių suvažiavime rodo visišką valstybės bejėgiškumą ir nenorą spręsti sudėtingas kaimo problemas. Galime tik padėkoti Lietuvos Prezidentui, kuris, priešingai kitiems šalies vadovams, suvažiavime realiai įvertino susidariusią padėtį žemės ūkyje ir nedalijo žemdirbiams tuščių pažadų. Eilę metų kaimo žmogaus likimą sprendė visi, išskyrus jį patį. Paini žemės ūkio administravimo sistema suryja nemažą dalį jam skirtų pinigų neduodama teigiamų rezultatų. Dėl ypač padidėjusio nedarbo ir skurdo padėtis kaimiškuose rajonuose tampa kritinė. Mažai remiamas Lietuvos žemdirbys nepajėgus konkuruoti su plūstančia, neretai dėl netvarkos pasienio muitinėse kontrabandine, pigia Vakarų šalių žemės ūkio produkcija.Atsižvelgiant į susidariusią padėtį žemės ūkyje, būtina:- nedelsiant spręsti rinkos apsaugos klausimus, remiant lietuviškų produktų eksportą. Rinkos paieška ne vien žemdirbio, o kartu ir valstybės reikalas;- sudaryti ir įgyvendinti realią atsiskaitymų su žemdirbiais už parduotą produkciją bei įsiskolinimų likvidavimo tvarką;- surasti kaimui prieinamas kredito gavimo formas;- sudaryti reikiamas ekonomines kooperacijos kaime sąlygas;- ne kalbomis, o ekonominėmis priemonėmis plėsti darbų kaime įvairovę ir spartinti naujų veiklos sričių atsiradimą;- užbaigti žemės reformą.

Pirmiausia noriu pasveikinti visus čia susirinkusius į šį drįsčiau pasakyti neeilinį socialdemokratų suvažiavimą. Neeilinį todėl, kad tikroji Lietuvos socialdemokratija turi istorinį šansą nebeklaidžioti klystkeliais, o vėl tapti vieninga politine jėga. Šis mūsų forumas neatsitiktinai vyksta šioje salėje. Prieš 6,5 metų karštą birželio savaitgalį būtent šioje salėje prasidėjo stiprėjančios tikrosios socialdemokratijos naikinimas. Nebijau pasakyti būtent tokius žodžius. Socialdemokratų partija buvo dirbtinai suskaldyta tam, kas kažkas, prisidengdamas jų vardu, galėtų daryti tai, kas nieko bendro neturi nei su socialdemokratine ideologija, nei su socialdemokratinėmis nuostatomis, nei su Stepono Kairio ir jo bendražygių deklaruotu principu “kas gera Lietuvai, turi būti gera ir socialdemokratų partijai”. Tuomet mes visi neatsilaikėme prieš tą skaldytojišką jėgą, pasidavėme emocijoms ir darėme klaidas. Tikrai nereikia ieškoti kaltų, nes klydome visi. Klydau ir aš pats. Todėl ir noriu atsiprašyti, kad prieš 6,5 metų šioje salėje buvau neteisus.Tai skaudi praeitis. Bet šiandien turime žiūrėti į ateitį. Praeities, deja, nesugrąžinsi. Neabejoju, jog tikroji socialdemokratija šiandien būtina Lietuvai ir jos žmonėms. Nepamirškime, jog visa Europa iš karo griuvėsių kilo eidama būtent socialdemokratiniu keliu. Kartu reikalinga ir nauja politinių partijų ir politikos kokybė. Tai, kad tarp Europos valstybių būtent Lietuvoje politinėmis partijomis visuomenės pasitikėjimas yra pats mažiausias – tesiekia vos 7 proc. – kelia rimtą susirūpinimą.Šis mūsų suvažiavimas vyksta neeilinių įvykių fone. Deja, ne narystės NATO ir ES klausimais, o šalies demokratijos, jos likimo, visų mūsų ateities išbandymų laikotarpiu. Tai kas įvyko su Prezidentu ir jo aplinka drįstu pasakyti, jog tai yra ledkalnio viršūnė. Siekdama narystės ES ir NATO, Lietuva atrodė kaip patyrusios mezgėjos gražiai numegztas megztinis. Deja, pakako truputį timptelti už siūlo, praardyti ir pasirodė, jog šis megztinis numegztas iš kandžių sukapotų, mazgais surištų siūlų. Tik visi mazgai buvo suslėpti nematomoje pusėje. Pasirodo šioje veikiančioje valdžios sistemoje surišti daugelis – nuo Prezidento iki eilinio valdininkėlio ar pareigūno. Iš tiesų dabar mūsų šalies, jos vadovų, valdžios ir politikų laukia rimta egzaminų sesija už kurios, nei daug, nei mažai – trijų milijonų žmonių ateitis. Gaila, bet pirmieji rezultatai prasti. Tik keli pavyzdžiai: VSAT vadovas, aiškiai pripažinęs savo grubius darbo pažeidimus, sėkmingai darbuojasi toliau. Kalbame apie teisinę valstybę, o išeina, jog prezidentūra, besisamdydama UAB advokatų kontorą, pati elgiasi kaip uždara akcinė bendrovė. Tiesiog šiurpas nukrato, kuomet pagalvoji kas ir kaip būtų, jei ši sistema nebūtų išlukštenta dar kokius dvejus ar trejus metus, o kerotų ir plėstųsi.Prezidentūros skandalas verčia pažvelgti giliau. Rolandas Paksas neatsirado iš niekur. Jo kelią į Prezidento postą tiesė ir konservatoriai, ir liberalai, ir jo pirmtakas, ekscelencija Valdas Adamkus. Seimas, kuris vis labiau tampa verslo mašina, kuomet turint milijoną, parlamentaro mandatas suteikia galimybę pasidaryti daugiau, taip pat buvo gera terpė. Žalią šviesą uždegė ir žiniasklaida. Tai kas dabar keliama viešumon dar prieš Prezidento rinkimus buvo vieša paslaptimi. O kur žiniasklaidos, kaip tautos švietėjo ir ugdytojo, kaip ketvirtosios (o Lietuvoje gal pirmosios) valdžios pareiga ir atsakomybė?Tokia realybė. Kaip ir politine norma tapęs terminas “išdūrė“ arba principas “nesvarbu ką žadi, svarbu tai, ką darai”. Premjeras labai mėgsta girtis augančiais ir gerėjančiais statistiniais rodikliais, tačiau didžioji dauguma žmonių iki šiol jų taip ir nepajuto. Ir negalėjo pajusti, nes per trylika nepriklausomybės metų Lietuvoje iš esmės vyravo stambųjį kapitalą ginanti dešinioji politika. Ir Algirdas Brazauskas yra pats ištikimiausias jos atstovas. Įstatymų pataisos mokesčių sistemoje (tame tarpe ir pelno mokesčio sumažinimas), pataisos Akcinių bendrovių įstatyme, kuomet smulkieji akcininkai nustumiami, stambieji be kontrolės kaip nori taip tvarkosi, privatizavimo procesai – tai tik keli pavyzdžiai iš akivaizdaus stambiojo kapitalo protegavimo. Tą patvirtina ir statistika. Lietuvoje 2001-2002 metais samdomųjų darbuotojų pajamos praktiškai išaugo tik 1 proc., o darbdavių – 23 proc. Tas faktas, kad 16,6 procento šalies piliečių gyvena žemiau santykinės skurdo ribos, kuri 2002 m. duomenimis buvo 266,22 Lt, iškalbingas pats savaime. Ir ką tai bendro turi su socialdemokratine politika? Beje, stambiojo kapitalo atstovai, visą laiką beatodairiškai tenkindami tik savo interesus, gana stipriai prisidėjo prie šios nelinksmos mūsų šaliai realybės: tiek politinės, tiek ekonominės, tiek socialinės. Išstumiamas smulkus ir vidutinis verslas, slopinamas viduriniojo sluoksnio susiformavimas – taip išbalansuojama galima natūrali visuomenės sankloda, kas anksčiau ar vėliau, kaip rodo ir Vakarų šalių patirtis grįžta bumerangu prieš tą patį stambųjį kapitalą.Taigi, laikas ir realybė iškėlė politinių partijų ir politikos naujos kokybės reikalavimus, nes valdžios siekimas bet kokia kaina, kuomet valdžia tampa gyvenimo būdu, o ne priemone savo programoms ir idėjoms realizuoti, negali susilaukti visuomenės palaikymo. Naujos kokybės mes privalome siekti ir reikalauti ne tik iš savęs, bet ir iš kitų. Nes tik kokybiškos ir kompetentingos politinės partijos, realiais veiksmais atspindinčios savąją ideologiją, gali atstatyti visuomenės pasitikėjimą valdžia bei padėti sukurti teigiamą šalies įvaizdį. Mums ne tas pats ne tik kokios kokybės partijos bus šalia mūsų kairiajame flange, bet svarbi ir dešiniųjų partijų kokybė, nes to reikia Lietuvai ir tai yra visų mūsų bendras reikalas. Mums svarbus ir profesinių sąjungų, visuomeninių organizacijų, visos visuomenės politinis ir pilietinis brandumas bei aktyvumas. Nes to taip pat reikia Lietuvai.Išskirtinę vietą skirčiau Lietuvos šviesuomenei. Ji visados buvo mūsų krašto kalbos, papročių saugotojais ir puoselėtojais, demokratijos nešėjais, vedliais į valstybės savarankiškumą. Inteligentija pažadino tautą, subūrė Sąjūdį ir atvedė šalį į Nepriklausomybės atkūrimą – 1990 m. kovo 11-ąją. Deja, didžioji dalis intelektualų, kurie puoselėjo tik kilnius tikslus, tapo atstumti ir nereikalingi, o tuo pačiu liko vėlesnių įvykių pasyviais stebėtojais.Prezidentūros skandalas, pastaruoju metu sukrėtęs visą valstybę, parodė, jog inteligentija ir akademinis jaunimas nėra abejingi Lietuvos likimui. Laikmetis ir šalies ateitis, kaip ir visuomet, reikalauja iš šviesuomenės naujų pastangų. Akivaizdu, jog vien pilietiškumo akcijų jau neužtenka, kad mūsų valstybė būtų apsaugota nuo politinių krizių, skandalų ar priešiškų jėgų įtakos. Inteligentija turi ryžtis ir aktyviai politinei veiklai. Priešingu atveju ir būsimuose Parlamento rinkimuose 2004 m. Seimo narių vietas vėl užims žmonės, kuriems politika bei valdžia tėra tik verslas su galimybe jį pagerinti sau.Mes kviečiame Lietuvos šviesuomenę grįžti į politiką ir žymiai sustiprinti savo įtaką pačių įvairiausių Lietuvos politinio gyvenimo sprendimų formavimui. Tik tokiu būdu būtų galima susigrąžinti tautos pasitikėjimą ne tik valdžios institucijomis, bet ir krizėje atsidūrusia politine sistema.Šis suvažiavimas – tikrų socialdemokratinių jėgų vienijimosi pradžia. Žinau, jog bus nelengva, nes tai ką mes deklaruojame, tai ko siekiame, tai ką siūlome, tai ką darome – ne tik kantrumo ir pasiaukojimo reikalaujantis, bet ir stipraus merkantilinės sistemos pasipriešinimo sulaukiantis procesas. Aš tikiu, kad mums pasiseks ne tik apjungti tikrąsias socialdemokratines jėgas, bet ir suburti žmones, kuriems nesvetimos socialdemokratinės idėjos, suburti tuos, kurie siekia kilnesnių tikslų ir nori, kad ir Lietuvoje būtų kitaip nei šiandien turime tikrovėje.

ATSAKINGOJO SEKRETORIAUS PRANEŠIMAS

Gerb. bičiuliai,Savo pranešimą pradėsiu nuo statistikos. Rugsėjo 27 d. tarybos posėdyje buvo revizuotos partijos struktūros. Buvo suspenduoti 12 skyrių ir beveik 1000 taip vadinamų “popierinių” narių, kurie visus metus nedalyvavo “Socialdemokratija 2000” veikloje. Tai buvo būtinas žingsnis. Partija pradėjo persitvarkymą ir jį įgyvendina. Šiuo metu partijoje yra 1200 narių, turime 28 struktūrines organizacijas iš 60 savivaldybių. Pastaruoju metu partijos gretas papildė apie 50 narių išėjusių iš A.Brazausko vadovaujamos partijos ir apie 50 žmonių anksčiau aktyviai nedalyvavusių partinėje politinėje veikloje, kuriuos visgi sudomino socialdemokratinės idėjos. Metų bėgyje “Socialdemokratija 2000” neteko ir keliolikos savo narių – viena grupelė, Rolandui Paksui tapus Prezidentu, papildė liberaldemokratų gretas, keletas narių su buvusiu partijos primininku Rimantu Dagiu spalio pabaigoje perėjo į konservatorių stovyklą. Tačiau šios netektys nesutrikdė partijos darbo.Nuo praėjusio suvažiavimo praėjo metai ir du mėnesiai. Norėčiau dar kartą pažymėti ypatingą mūsų partijos bruožą pasireiškusį per ataskaitinį laikotarpį – tai, kad “Socialdemokratija 2000” ir neturėdama šiuo metu savo atstovų Seime, aktyviai dalyvavo valstybės politiniame gyvenime, pareikšdama savo nuomonę ir siūlymus aktualiausiais šaliai ir jos žmonėms klausimais. Reikia pažymėti, kad vien per ataskaitinį laikotarpį įvyko 19 valdybos ir tarybos posėdžių, priėmėme virš 30 dokumentų. Tik gaila, kad dauguma mūsų idėjų taip ir nepasiekdavo visuomenės. Dažniausiai likdavo gulėti žiniasklaidos stalčiuose arba, geriausiu atveju, būdavo atkartojamos kitų.Laikotarpiu tarp suvažiavimų įvyko Prezidento ir savivaldybių rinkimai. Tai, kad “Socialdemokratijai 2000” pavyko už savo kandidatą surinkti daugiau kaip 25 000 parašų, galima laikyti partijos laimėjimu, tačiau po to buvo padaryta taktinė klaida – savo kandidatūrą Rimantas Dagys Valdo Adamkaus naudai nusiėmė akivaizdžiai vėluodamas ir Prezidento rinkimai buvo beviltiškai pralaimėti. Šių rinkimų fone negalime džiaugtis ir pasiekimais savivaldybėse. Partijos nariai buvo išblaškyti po įvairius sąrašus. Savarankiškai dalyvavome tik 8 apygardose. Galutinis rezultatas – 7 savivaldybių tarybų nariai, tačiau tik Mažeikiuose “Socialdemokratija 2000” įveikė reikalaujamą 4 procentų barjerą.Po rinkimų partijos veikloje išskirčiau tris etapus. Pirmasis – tai buvo desperatiško blaškymosi periodas – Rimantas Dagys siūlė kuo greičiau prisijungti prie bet kurios dešiniosios partijos – krikščionių demokratų, vienų ar kitų konservatorių. Šis etapas baigėsi tuo, kad kovo 22 d. tarybos posėdyje Rimantas Dagys sustabdė savo, kaip partijos pirmininko, įgaliojimus, o balandžio 5 d. tarybos posėdyje “Socialdemokratija 2000” pripažino, išanalizavo bei kritiškai įvertino savo klaidas, padarė atitinkamas išvadas ir nutarė persitvarkyti. Partija deklaravo, jog yra kairiojo centro politinė organizacija, vadovaujasi socialdemokratine ideologija ir nieko bendro neturi su dešiniosiomis politinėmis jėgomis. Šį momentą vainikavo pirmoji 2003 m. balandžio 26 d. priimta deklaracija.Jau gegužės mėn į “Socialdemokratija 2000” paskelbtą persitvarkymą pradėjo atsiliepti pirmieji buvę mūsų bičiuliai, tikrieji LSDP nariai. Malonu, kad vienas pirmųjų tai padarė 60 metų socialdemokratinį stažą turintis, Vincas Sinkevičius iš Marijampolės. Prasidėjo artimesnis “Socialdemokratija 2000” bendravimas su tikraisiais LSDP nariais. Užsimezgė kontaktai su kitomis istorinėmis socialdemokratų asmenybėmis – Stepono Kairio bendražygio, Jackaus Sondeckio, kurio kaip tik tai šiemet minimos šimtas dešimtosios gimimo metinės, sūnumi profesoriumi Sauliumi Sondeckiu. O mūsų bendravimas su ilgamečiu LSDP pirmininku profesoriumi Aloyzu Sakalu niekada nebuvo nutrūkęs. Grupelė tikrųjų LSDP narių papildė “Socialdemokratija 2000” gretas. Šį laikotarpį vainikavo “Stepono Kairio idėjų tęstinumo – dviejų socialdemokratinių srovių jungimosi deklaracija”, priimta rugpjūčio 23 d.Trečiajame etape įvyko tai, kas, mano manymu ir turėjo įvykti – Rimantas Dagys paliko partiją ir papildė konservatorių gretas. Reikia pripažinti, jog mūsų partijai neigiamos reikšmės turėjo ne tiek pats buvusio partijos pirmininko pasitraukimas, kiek žiniasklaidos suformuota nuomonė, kad su Rimantu Dagiu prie konservatorių prisijungė vos ne visa partija “Socialdemokratija 2000”. Tačiau šiandien mes esame ne konservatorių, o tikrų socialdemokratų suvažiavime. Bedradarbiavimas su tikraisiais LSDP nariais vis stiprėja. Rugsėjo mėn. buvo įkurtas Lietuvos socialdemokratų sąjungos klubas, kurio pirmininku išrinktas Kęstutis Jaskelevičius. Pamažu į partiją pradėjo ateiti ir nauji nariai, kuriuos mes sudominome savo idėjomis ir kurie turi gerų minčių. Iš tiesų šiandien turime istorinę galimybę – tikrąsias socialdemokratines sroves vėl sujungti į vieningą socialdemokratinį judėjimą – Lietuvos socialdemokratų sąjungą.